Terezie Dubinová: Jak napravovat svět

po | 12. 10. | 17.00 hodin | VSTUP VOLNÝ
Dny židovské kultury Olomouc 2020 | přednáška 

Přednáška se s ohledem na vládní epidemiologická opatření přesouvá do online prostředí (http://servisff.upol.cz/stream/). Omlouváme se za případné komplikace.

Stream FF UP

Stream FF UP

 

Izrael je v médiích prezentován v lepším případě jako technologická velmoc, v horším případě jako místo neustálého konfliktu. Co však víme o obyčejných Izraelcích, kteří skrze svoji osobní aktivitu, odvahu, občanské sebevědomí a uvědomění usilují o pozitivní změny ve své společnosti v duchu židovského tikun olam – „nápravy světa“? Přednáška představí příběhy lidí a jejich aktivit. Zmíní překážky, se kterými se potýkají, osobní i společenské výzvy, typické pro izraelskou společnost, i naději a úspěchy v místech, kde by je člověk nečekal. 

Přednáší hebraistka a kulturoložka Mgr. Terezie Dubinová, PhD., autorka knih mj. Ženy v Bibli, ženy dnes, Jak učit o holokaustu nebo Kořeny ženské spirituality. Aktuálně připravila čtyřicet rozhovorů s Izraelci z oblasti občanské aktivity, umění, terapie a spirituality. Výsledkem je kniha Jak napravovat svět: Rozhovory s inspirativními Izraelci, která vychází v říjnu v nakladatelství Zlatý květ. 

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies