Flashback: Hermit 1992–1999

ČT 04 05 2023
18:30 MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ (VSTUP VOLNÝ)
Vernisáž 

Nadace Hermit a Centrum pro Metamedia Plasy fungovaly mezi lety 1992 a 1999 v barokním cisterciáckém klášteře v Plasích. Osm ročníků mezioborových sympozií a festivalů si kladlo za cíl přispět k napojení aktuálního československého umění do tehdejšího západo i východoevropského uměleckého kontextu. Rozsáhlý archiv, který Muzeum umění Olomouc přijalo před třemi lety, obsahuje publikace, texty, fotografie, zvukové nahrávky a videa dokumentující povahu a průběh akcí Hermit a odkazy na paralelní aktivity v Evropě. Dokumentační část výstavy bude doplněna o site-specific realizace umělců, kteří se buď akcí přímo účastnili, nebo by v tehdejším kontextu dobře obstáli.

Zahájení výstavy doprovodí ve 20:00 koncert v kostele Panny Marie Sněžné. Těšit se můžete na vystoupení Jaroslava Kořána a Michaela Delii a jejich Orloj snivců, což je hudební nástroj a zvuková instalace, kterou její autor Jaroslav Kořán rozeznívá jako perkusní nástroje. Na Hermitu byl představen opakovaně. 

Dalšími interprety bude umělecká dvojice Petra Dubach a Mario von Horrik z Nizozemska, která připravuje v rámci výstavy Flashback: Hermit 1992–1999 instalaci v prostoru Salon, vystoupí v kostele se svým dlouhodobě rozvíjeným projektem Table Piece, při kterém umělci sedí naproti sobě u jednoho stolu a hrají na něj vlastním tělem nebo jinými předměty. Petra a Mario se Hermitu účastnili opakovaně s různými projekty.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 29. 5. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

10 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies