Humanity Upgrade

st | 10. 5. | 19.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 150 / 100 Kč
jevištní koláž k výstavě Fascinace skutečností / Hyperrealismus v české malbě
Stará aréna, Ostrava 

V rámci doprovodného programu k výstavnímu projektu Fantastická skutečnost / Hyperrealismus v české malbě uvedeme titul mladé scény, která se zformovala před dvěma lety v prostorách se silnou divadelní tradicí na Masarykově náměstí v Ostravě pod názvem Stará aréna. Jejich autorská inscenace Humanity Upgrade je divadelní sondou do tématu digitálních smart technologií.  

Digitální technologie a všechny její produkty povyšují lidstvo na „vyšší“ úroveň existence. Přes dotek na displej se můžeme odreagovat, pobavit, vzdělat, informovat, dokonce se vzrušit a spojit s druhým člověkem. Vylepšujeme si své „lidství“ – schopnosti, zdraví, prostředí. Pomocí technologií si také navenek vylepšujeme vlastní obraz. Jak se táže autor konceptu a režisér inscenace Jiří Hajdyla: „Chceme se ,upgradovat´ v moderní bytosti, nestávají se z nás ale v důsledku toho spíše roboti?“ 

Autorská divadelní koláž zkoumá dopady všudypřítomných technologií na utváření reality kolem nás. Zaměřuje se na fenomén světa online a komunikace v něm. Humanity Upgrade je jediná inscenace, na jejímž začátku budete vyzváni, abyste si nachystali své mobilní telefony.

UPOZORNĚNÍ: V ceně vstupenky je i jeden volný vstup do Muzea moderního umění včetně výstavy Fascinace skutečností | Hyperrealismus v české malbě

Pro studenty a zaměstnance UP jsme připravili speciální nabídku 1 + 1 vstupenka zdarma! Stačí se na pokladně MUO prokázat průkazkou ISIC nebo zaměstnaneckým průkazem. 

 

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 22. 1. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016