Festival barokní kultury Hortus Magicus

2. až 3. 9. 2017 | KVĚTNÁ ZAHRADA KROMĚŘÍŽSKÉHO ZÁMKU
IV. ročník festivalu Hortus Magicus 

                                        Podrobný program zde:

Okázalý život na vídeňském dvoře císaře Leopolda I. z let 1640 až 1705 je inspirací pro letošní ročník kroměřížského festivalu Hortus Magicus. Návštěvníci zažijí v zámeckém Libosadu taneční produkce, divadelní a hudební představení, zhlédnou commedii dell’arte a čeká je dokonce i barokní jezdecká drezura!

Leopoldinské slavnosti byly pověstné svou pompézností a nádherou a staly se vzorem i pro umělecké ambice biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna. Jeho styky s umělci v císařských službách pak umožnily zachování unikátních skladeb v kroměřížském hudebním archivu. Speciálně pro zářijový festival bylo proto z místních archivních záznamů nastudováno představení Festa di Sua Maesta Caesarea Leopoldo – Slavnost jeho císařské výsosti Leopolda I. Festivalový program nabídne i všechny díly trilogie Opus Andreini, který spojuje baroko se současným divadlem. 

Hortus Magicus je koncipován i jako rodinný festival, děti všech věkových kategorií se proto mohou těšit nejen na Velkou cirkusovou pohádku, ale také na zábavné edukační programy. Festivalovou novinkou letošního ročníku bude storytelling, tedy divadelní žánr zaměrený na vyprávění příběhů. Květná zahrada je k tomu jako stvořená a tématem bude samozřejmě taktéž osobnost a doba císaře Leopolda I. 

Po oba festivalové dny bude k dispozici oblíbená půjčovna barokních kostýmu a stylová květinová výzdoba tematicky vycházející také z námětu leopoldinských slavností.

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 26. 7. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

16 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016