Cesta za novodobou podobou eucharistie

SO | 9. 9. | výlet do Sazovic a Šarov | 200 Kč

Na nejnovější podobu svatých míst se mohou zájemci podívat v sobotu 9. září při výletu do Sazovic a Šarov na Zlínsku.

„Zajímalo mě, jak vypadají místa, která v současnosti vznikají jako místa eucharistie. V Olomouckém kraji jsem na žádný úplně nový příklad nenarazila, ale ve Zlínském kraji jsou nová a zajímavá místa hned tři. Pro Sazovice Marek Jan Štěpán vyprojektoval kostel sv. Václava, který se teď v průběhu května bude světit. Je to tedy opravdu nejnovější místo eucharistie,“ vysvětluje lektorka edukačního oddělení Hana Lamatová s tím, že zájezd provede kostelem sám architekt Marek jan Štěpán.

Druhou zastávkou bude křížová cesta v Šarovech. „Je to nové místo, které poskytuje prostor pro osobní i kolektivní zbožnost a s kostelem sv. Václava jej pojí fakt, že o jejich vybudování se zasadila občanská společnost,“ připomíná Lamatová.

Nadohled této křížové cesty je pak i třetí cíl zájezdu. „Poslední místem nejnovější podoby eucharistie je solitérní stavba Kaple ve Zlíně-Salaši,“ dodává Hana Lamatová.

Celodenní výlet stojí 200 korun. Kapacita míst je omezena. Další informace poskytne Hana Lamatová (lamatova@olmuart.cz, 585 514 174).


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 19. 4. 2021

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016