Můžete si koupit

Zde se nacházíte. Svatováclavské návrší v proměnách staletí

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Zažijte s Muzeem umění evropský víkend!

AKTUALITA: 06 09 2023 

Druhý zářijový víkend bude v MUO patřit Evropě, oslavíme Dny evropského dědictví a zároveň si připomeneme, kde fondy EU pomáhají. Podívejte se, jaký program máme nachystaný.

Dny evropského dědictví

V sobotu i v neděli (9. a 10. září) bude vstup do všech výstav MUO zdarma. Návštěvníci Arcidiecézního muzea se navíc budou moct podívat i do normálně veřejnosti nepřístupných či méně známých části muzea, jako je Krvavá pavlač či hospodářský dvůr. 

„Náš program jsme nazvali Mimořádně otevřeno a připravili jsme pro jeho účastníky také speciální pracovní listy,“ prozradil vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň, který zároveň připomněl, že pro návštěvníky Arcidiecézního muzea jsou připraveny interaktivní edukační vstupy jako Slovní mrak nebo archeologický trenažer.

Muzeum moderního umění oslaví Dny evropského dědictví nedělní komentovanou prohlídkou výstavy Objem duše, která představuje to nejlepší z muzejní sbírky soch. Návštěvníkům navíc budou k dispozici tvořivé kufříky, díky kterým si budou moci uprostřed výstav vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky.

Den otevřených dveří Arcidiecézního muzea

V sobotu si navíc v Arcidiecézním muzeu a na Václavském náměstí připomeneme díky spolupráci MUO a Ministerstva pro místní rozvoj projekty financované z EU, právě jedním z nich byla nedávno dokončena rekonstrukce Arcidiecézního muzea.

Akce začne už v 9:00 a potrvá do 16:00. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky muzeem, celkem budou připraveny tři okruhy – procházka novou expozicí, procházka středověkem a procházka barokem, ale pozor kapacita je omezena, a proto je nutné se na komentované prohlídky registrovat, a to buď zde nebo přímo na místě.

Na Václavském náměstí bude připraveno hudební vystoupení rodačky z Olomouce Tynamusic. Děti se mohou zapojit do soutěže – ukaž, co umíš – a předvést tak svůj talent ve zpěvu, recitaci či tanci přímo na podiu a získat tak odměnu. Kromě zajímavých vystoupení bude připraven také bohatý doprovodný program např. soutěže o ceny, brýle s virtuální realitou, výroba odznáčků (placek), fotokoutek a mnohé další. Pro děti budou připraveny hry, soutěže o ceny, malování na obličej, tvořivé dílničky apod.

V rámci doprovodného programu se vám představí také Sjednocená organizace nevidomých, u jejíhož stánku si můžete vyzkoušet pomůcky pro nevidomé nebo Vědecká knihovna Olomouc.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies