Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Edukační oddělení představilo nové programy pro školy

AKTUALITA | 3. 4. 2019

Lektoři Muzea umění nabídnou školám od dubna až do června třináct vzdělávacích programů. Studenti a žáci se seznámí s biskupem Karlem z Lichtensteinu-Castelcorna, maďarským akčním uměním i dílem Václava Ciglera.

 

Zájem o edukační programy Muzea umění stále roste, jen v období od září 2018 do ledna 2019 je navštívilo celkem 2368 žáků mateřských, základních a středních škol.

„Zájem o naše programy nás samozřejmě těší. Máme radost, když mezi pedagogy a žáky vidíme známé tváře, to nejspíš znamená, že se k nám lidé vracejí a jsou spokojení. Stejně tak u nás rádi potkáme i úplně nové návštěvníky, těšíme se, že se třeba i z nich stanou pravidelní klienti,“ uvedl vedoucí edukačního oddělení Marek Šobáň.

Od září 2018 je také edukační oddělení Muzea umění Olomouc zapojené do projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol, jehož cílem je ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality výuky na základních školách. Do projektu je zapojeno dvacet paměťových institucí z celé České republiky. Muzea umění mezi nimi, jako jediné, zastupuje právě to olomoucké.

„Jedná se o velmi prospěšný projekt. Vybraná muzea tak mohou navštívit školy, které zatím nemají se vzděláváním v paměťové instituci žádnou zkušenost,“ vyzdvihl význam projektu Marek Šobáň a doplnil: „Doufejme, že projekt bude pokračovat i nadále a na základě získaných výstupních dat dojde k úpravě kurikulárních dokumentů tak, aby se návštěva výukového programu v muzeu nebo galerii stala pravidelnou součástí vyučování.“

Edukační oddělení připravuje rozmanité programy nejen ke stálým expozicím Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea, ale také k sezónním výstavám. Nabídka se tedy v průběhu školního roku pravidelně obměňuje. Animační programy vždy vychází z rámcově vzdělávacích programů pro daný školní stupeň a představují žákům vybraná témata ze světa umění.

Máte i Vy zájem navštívit animační programy edukačního oddělení MUO? Aktuální nabídku naleznete vždy na našich webových stránkách v sekci Vzdělávání.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 24. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies