Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

XY Olomouc opět v obrazovkách MUO

XY 2022
Kamila Müllerová: Za

29 07 – 20 08 2022
Otevřeno denně 21:16–24:00

28. července 2022, v den akce XY 2022 – procházka výstavami bude videoinstalace k vidění již od 16 hodin.

AKTUALITA: 28 07 2022

Dnes již kultovní akce XY Olomouc každoročně Olomoučanům představuje současnou tvorbu výtvarných umělců z vybraného města. Letos proběhne po sedmé a tentokrát se soustředí na Plzeň.

Návštěvníci putují v průběhu odpolední kolektivní procházky výstavními prostory a nezávislými galeriemi Olomouce, kde se setkávají s nejrůznějšími způsoby prezentace současného umění. V každém prostoru proběhne zahájení nové výstavy. Celkem XY představí tvorbu zhruba třiceti umělců a umělkyň, kteří se v Plzni narodili, nebo zde žijí či tvoří. Všichni buď absolvovali, nebo stále studují Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara. Procházka je specifická svou atmosférou, k průvodu návštěvníků se může každý na potkání připojit.

Muzeum umění, respektive zdejší Galerie 9:16pm pak představí Kamilu Müllerovou a její projekt Za.

Učili mě být tiše v lese. „Neruš zvěř.“ Jak kdyby i jelen v říji byl tiše, jak kdyby ptáci byli tiše, jak kdyby snad celý les byl tiše. Jak kdyby mě chtěli učit, že nejsem jednou z nich, těch co v lese nechovaj se tiše, součást země. Žijeme v době, kdy máme strach. Strach, že země umírá, že nám umírá pod nohama. Umíráme my, my jsme ona. Žijeme v době, kdy máme strach, a tak bijeme na poplach. Ale já se nechci bát a nechci děsit dav. Nechci zemi ukazovat slabou a nemocnou. Není nemocná, je všemocná. Chci se do ní znovu zamilovat, chci se odnaučit, že já nejsem ona. A chci, aby ji znovu miloval i dav. Aby se už nebál, ale věděl. Dívej se. Dívej se za. Matka zem. Ty jsi dítě.

Více ZDE

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 20. 3. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

6 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies