Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Výstava Rozlomená doba zaujala také Jana H. Vitvara z Respektu

AKTUALITA | 21. 1. 2019

Dnešní vydání týdeníku Respekt vám přináší článek o největší výstavě v dějinách Muzea umění Olomouc Rozlomené době 1908 – 1928. Vedoucí kulturní rubriky Jan H. Vitvar v něm prozradí, proč stojí za to na poslední chvíli výstavu ještě navštívit.

„Rozlomená doba vznikla k loňským osmičkovým výročím a s přehledem zastiňuje drtivou většinu akcí, které se k této příležitosti uskutečnily,“ píše ve svém článku Vitvar.

V textu se dozvíte také jaké výstavy autorské dvojice Karel Srp a Lenka Bydžovská Rozlomené době předcházely a z nichž vzešel tento unikátní projekt. 

„Expozice je pojatá chronologicky a rozdělená do dvanácti tematických oddílů. Od části Osamělé Já, v níž jsou představeny autoportréty autorů zachycujících ve vlastním obraze atmosféru dramatické doby těsně před první světovou válkou. Až po sekci Otevřený projekt věnovanou abstraktním tendencím končící druhé dekády. Je to procházka od odvážně kubistické Úzkosti Otty Gutfreunda až po organické kompozice Františka Foltýna, jejichž neuchopitelnost musel autor obhajovat před svými souvěrci v radikalizující se KSČ,“ popisuje výstavu Vitvar.

Všímá si také autorů, jejichž díla můžete už jen do neděle 27. ledna v Olomouci vidět. „Z výstavy více než stovky autorů přitom jedna postava vyčnívá: Bohumil Kubišta. Jeho malby se objevují hned v několika částech a je to logická volba,“ zdůrazňuje.

Více ZDE.

 

Výstava Rozlomená doba 1908-1928 potrvá už jen do 27. ledna.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 24. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies