Můžete si koupit

Architektura v procesu. Zrání, hledání, odhodlání, zápas, snění

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Výstava Architektura v procesu je prodloužena do 2. dubna!

AKTUALITA: 13 03 2023

Milovníci architektury budou mít další tři týdny k poznání procesu architektury a všech okolností, které ovlivňují práci architekta. Výstava Architektura v procesu se totiž prodlužuje!

Výstava je sondou do práce a komplexního uvažování architekta. Zkoumá, co všechno stojí za finální podobou staveb, jaké kroky k nim vedou a jak architekti ztvárňují svoje trojrozměrné myšlenky. Muzeum umění Olomouc v tematickém výběru představuje to nejlepší ze sbírky architektury, jež se od konce 70. let minulého století rozrostla do dnešních dnů na úctyhodných dvaadvacet tisíc položek.

K nalezení kurátorského klíče k výstavě autorky inspiroval proces utváření sbírky plné skic, výkresů a modelů, v němž je sama architektura nahlížena v procesu svého vzniku. Návštěvníci mohou sledovat kroky architektů související s hledáním ideálního řešení architektonických úloh a zráním architektonické tvorby obecně. Budou spolu s námi stopovat prvotní impulzy školního drilu, upevňování vlastního rukopisu, osobní nasazení nebo praxi ztíženou dobovými podmínkami.

Výběr exponátů ze sbírek MUO protíná časovou osu od 19. století až po současnost. Návštěvníci se setkají s díly slavných jmen: Jana Kotěry, Lubomíra a Čestmíra Šlapetových, Aleny Šrámkové, manželů Machoninových, Václava Aulického, ale i s pracemi mladších tvůrců, například z architektonického studia Malý Chmel. Součástí expozice je také čerstvá diplomová práce z pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, která představuje nejnovější možnosti navrhování. 

Fotogalerie
Architektura v procesu

Foto: MUO/ Zdeněk Sodoma

Architektura v procesu

Foto: Zdeněk Sodoma

Architektura v procesu

Foto: MUO/ Zdeněk Sodoma

Architektura v procesu

Foto: MUO/ Zdeněk Sodoma

Architektura v procesu

Foto: MUO/ Zdeněk Sodoma


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 24. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies