Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšlo nové číslo Muzeionu

AKTUALITA | 23. 7. 2019

Hlavním tématem třetího letošního čísla čtvrtletníku Muzeion je největší letošní výstava Muzea umění Za chrám, město a vlast. Čtenáři se dovědí, co vše je na výstavě čeká, proč byl biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna tak výjimečný a v čem se liší olomoucká a kroměřížská část výstavy. Těšit se mohou také na rozhovor s historikem architektury Rostislavem Šváchou. Chybět nebude ani připomenutí unikátního projektu Rozlomená doba, který získal prestižní ocenění Gloria musaealis a momentálně je k vidění v Bratislavě. 

Muzeion také představí architekta Petra Braunera a jeho díla, která proměnila tvář Olomouce. Profilový medailon tentokrát patří konzervátorovi a vášnivému fotografovi Daliboru Sedlákovi.

V novém čísle najdete také fotoohlédnutí jarem v Muzeu umění Olomouc. Připomeneme velký koncert na podporu petice za odvolání ministra kultury Antonína Staňka a přineseme podpory z celého světa, které do muzea dorazily. Připomeneme vám ii historii kina Central, které brzy čeká rozsáhlá rekonstrukce. Nevynecháme ani blížící se festival barokní kultury Hortus Magicus či intervenci Václava Ciglera a Michala Motyčky v kroměřížské Květné zahradě a na tamním zámku.

Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma na pokladně. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 25. 9. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies