Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšlo nové číslo Muzeionu

AKTUALITA | 16. 4. 2019

Hlavním tématem druhého letošního čísla čtvrtletníku Muzeion je olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna, jehož zásluhou získala Morava svou barokní podobu. Čtenáři se mohou těšit na rozhovor s proděkanem Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Ondřejem Jakubcem. Chybět nebude ani připomenutí unikátního projektu Rozlomená doba a jeho pokračování v polském Krakově. 

Muzeion také představí nové výstavy, které nás budou v následujících týdnech čekat, a to Arcivévoda Rudolf Jan: arcibiskup, hudebník a sběratel, Sousedé v knize | Pohledy do sbírek Muzea umění Olomouc a Architekt Petr Brauner.

Profilový medailon tentokrát patří vedoucí sbírkového a výstavního odboru a kurátorce stálé expozice Arcidiecézního muzea Olomouc Heleně Zápalkové.

V novém čísle najdete také fotoohlédnutí za začátkem roku v Muzeu umění Olomouc. Dozvíte se, proč má křížová cesta čtrnáct zastavení či proč si maďarští akční umělci začali říkat Pécsi Mühely. Divadlo hudby představí poslední program poslední sezony a připomene, co vás čeká během Divadelní Flory.

Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma na pokladně. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 1. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies