Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Vyšlo nové číslo Muzeionu

AKTUALITA | 9. 7. 2018

Hlavním tématem třetího čísla čtvrtletníku Muzeion je Rozlomená doba 1908 – 1928. Největší výstavní projekt letošního roku sice otevře své brány návštěvníkům až 20. září, ale už během prázdnin se mohou z našeho časopisu dovědět, co se chystá, čí obrazy uvidí, či jaký bude doprovodný program. Na čtenáře ale čeká také velký rozhovor s architektem a autorem podoby SEFO Janem Šépkou nebo představení letošního ročníku festivalu barokní kultury Hortus Magicus.

Muzeion se také vrací k výstavě Abstrakce.PL. Představí vám polské autory, kteří dorazili do Olomouce a nabídne vám také ohlasy dvou sběratelů, jejichž sbírky jsou základem výstavy. To vše doplní rozhovor s ředitelem Polského institutu v Praze Maciejem Ruczajem.

Profilový medailon tentokrát patří zámeckému knihovníkovi a kroměřížskému ostrostřelci Cyrilu Měsícovi. 

V novém čísle najdete také fotoreportáž ze zajímavých akcí, které se na jaře v muzeu odehrály. Přední český odborník na kresbu Martin Zlatohlávek prozradí, v čem je unikátní sbírka kresby Arcibiskupství olomouckého, která je momentálně vystavena v Arcidiecézním muzeu. Nebude chybět ani program Divadla hudby či strana pro děti.

Členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc najdou Muzeion zanedlouho ve své poštovní schránce, ostatní příznivci umění si mohou nové číslo vyzvednout zdarma v pokladně. V elektronické verzi pak najdete aktuální vydání ZDE.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 6. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies