Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Ve čtvrtek bude vstup do MUO zdarma!

AKTUALITA | 1. 2. 2022

Ve čtvrtek 3. února bude po celý den vstup do Muzea umění zdarma! Otevírají se totiž první dvě výstavy roku 2022 - Byli jsme světoví! | Expo Brusel, Montreal, Ósaka a Petr Zlamal | V žáru malby.

„Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci jsme se rozhodli zrušit slavnostní vernisáž avizovanou na 18.30 a místo ní nabídneme návštěvníkům po celý den, tedy od 10.00 do 18.00, volný vstup do výstav,“ vysvětluje rozhodnutí Muzea umění tiskový mluvčí Tomáš Kasal. 

Petr Zlamal | V žáru malby
Muzeum moderního umění
Kabinet a Salon
3. 2. – 8. 5. 2022

Retrospektivní výstava Petra Zlamala – V žáru malby – představí autorovu pozoruhodnou figurativní i krajinářskou tvorbu vyznačující se svrchovaným expresivním malířským výrazem a citem pro neokázalou monumentalitu. Jádro výstavy budou tvořit obrazy z posledních třiceti let. Výstava dramaturgicky zapadá do dlouhodobého volného cyklu, v jehož rámci jsou představováni nejvýznamnější umělci a umělkyně působící v Olomouci a okolí od počátku 20. století až do současnosti. K výstavě vyjde retrospektivní katalog.

 

Byli jsme světoví!
Expo Brusel, Montreal, Ósaka 
Muzeum moderního umění | Galerie
3. 2. - 1. 5. 2022

Druhá výstava Byli jsme světoví! představí pozoruhodnou kolekci dokumentů, autorských fotografií a diapozitivů architekta Miroslava Řepy, spoluautora československého pavilonu pro Expo v Montrealu. Nadšení pozorovatele světové výstavy v Bruselu v roce 1958 vystřídala v Kanadě v roce 1967 velká zodpovědnost za úspěch naší expozice. Jako spolupracovník, ale zejména výborný dokumentátor se účastnil i světové výstavy v japonské Ósace, která završila přední pozici Čechů a Slováků na poli výstavnictví. Propojení kvalitní architektury s uměním, služeb pro návštěvníky s audiovizuálními novinkami, to vše září ze světelných obrazů, jimiž výstava přiblíží dobovou atmosféru. 

   


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 25. 9. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies