Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Ukrajinci budou mít volný vstup do všech výstav MUO

AKTUALITA: 14 03 2022

Для Українців є безкоштовний вхід на всі виставки в Музеї мистецтва Оломоуц!

Музей цим хоче символічно підтримати Україну у боротьбі за свободу та демотратію і пропонувати біженцам психологічне відволікання в цієї важкої ситуації. Відвідувачам з України буде потрібно для входу показати в касі музею паспорт або візу. Виставки Музея відчинені кожний день, крім понеділка, від 10:00 до 18:00.

Volný vstup do všech výstav Muzea umění budou mít nově uprchlíci z válkou zasažené Ukrajiny. MUO tím chce nejen symbolicky podpořit Ukrajinu v jejím boji za svobodu a demokracii, ale také nabídnout uprchlíkům psychické rozptýlení v takto těžké životní situaci.

„Uvědomujeme si tíživou situaci, ve které se právě teď nacházejí lidé vyhnaní válkou z Ukrajiny. MUO a jeho zaměstnanci se aktivně zapojují do pomoci, ať už sbírkou potřebných věcí pro uprchlíky či převozy Ukrajinců z hranic do bezpečí. Právě proto si uvědomujeme také psychickou náročnost celé situace, což nás vedlo k rozhodnutí poskytnout občanům Ukrajiny volný vstup do našich výstav. Chceme jim alespoň na chvíli nabídnout místo klidu, umění, krásy. Místo, kde mohou na okamžik zapomenout na hrůzy, které se právě odehrávají v jejich zemi,“ říká ředitel Muzea umění Ondřej Zatloukal.

Ukrajinským návštěvníkům Muzea umění bude stačit, když na pokladně předloží pas či vízum.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 1. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies