Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Tvořte s Prázdninovým deníkem a získejte jedinečné odměny

AKTUALITA | 11. 8. 2021

Každé prázdninové pondělí se (nejen) děti mohou těšit na novou inspiraci z muzejního deníku plného neobyčejných nápadů. Cyklus vznikl ve spolupráci s edukátory z partnerských institucí a zájemcům nabízí nejen zajímavé podněty na tvoření v domácím prostředí, ale také tipy na výlety za uměním. 

A v cestovatelském duchu se nesou i originální odměny, které můžete získat, když nám pošlete fotku, jak podle Prázdninového deníku tvoříte právě vy. „K našemu prázdninovému cyklu jsme pro děti připravili dárkové sady se stavebnicí železnice a dřevěnými vláčky. Stačí si jen vybrat jednu inspiraci z pohlednice a podělit se s námi o výsledek výtvarného tvoření. Ze zaslaných příspěvků poté vylosujeme osm výherců,“ vysvětluje lektorka Terezie Čermáková. 

Zájemci se mohou zapojit až do neděle 12. září – fotografie posílejte na adresu cermakova@muo.cz.

Vláčky, které procestovaly střední Evropu

Ptáte se, kde se v muzeu umění vzala dřevěná vláčkodráha? Stavebnice byla součástí samoobslužné edukační zóny, kterou naši lektoři připravili v roce 2018 pro mezinárodní výstavní projekt Rozlomená doba 1908–1928. Jádro zóny tehdy tvořila rozměrná mapa střední Evropy, na které mohli návštěvníci pomocí dřevěných kostek budovat železniční tratě a propojovat tak evropská kulturní centra. 

Právě zmíněná mapa společně se stavebnicí železnice putovala v následujících měsících společně s výstavou také do partnerských institucí v Krakově, Bratislavě i maďarské Pécsi. „Přemýšleli jsme, jak vláčky smysluplně využít, aby nadále sloužily a dělaly radost. Po mnoha měsících v aktivních zónách už sice mají sem tam nějakou vadu na kráse, ale věříme, že si s nimi děti i tak vyhrají,“ doplnila Terezie Čermáková.

 

Fotogalerie
Vlaky doprovázely výstavu Rozlomená doba
Dřevěné vláčky projely celou střední Evropu
Dřevěné vláčky projely celou střední Evropu

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 22. 3. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

6 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies