Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Svěcení biskupů přilákalo návštěvníky i do Arcidiecézního muzea

AKTUALITA | 16. 10. 2017

Ve slavnostním duchu se neslo sobotní dopoledne v Olomouci, a to hlavně v katedrále sv. Václava a také v Arcidiecézním muzeu. Po sedmadvaceti letech byli totiž vysvěceni dva noví biskupové. Muzeum umění Olomouc se pro tuto příležitost rozhodlo nechat sobotní vstup do Arcidiecézního muzea zdarma.

Samotné svěcení Mons. Antonína Baslera a Mons. Josefa Nuzíka na pomocné biskupy přilákalo několik tisíc věřících. Katedrála sv. Václava i prostranství před ní se tak rychle zaplnila. Samotné svěcení pak novým biskupům udělil metropolita moravský a arcibiskup olomoucký Jan Graubner, poté co je pomocnými biskupy v červenci jmenoval papež František.

Lidé, kteří se přišli na tuto netradiční událost podívat, pak mohli zavítat do Arcidiecézního muzea, kde na ně, čekala po přítomnosti také minulost olomouckého arcibiskupství. Prohlédnout si tak mohli kočár biskupa Troyera, Sebastianovu Madonu s rouškou nebo Zlaté slunce Moravy. Nádherný byl i výhled na katedrálu z prostranství muzea, který podrthlo krásné podzimní počasí.  

Kdo v sobotu nestihl návštěvu Arcidiecézního muzea, ale nemusí zoufat. Otevřeno máme denně kromě pondělí. Každou neděli je navíc vstup zdarma. Přijďte si také prohlédnout místa, kudy kráčela historie.

 

Fotogalerie
Svěcení biskupů

Foto: Norbert Pitrísek

Svěcení biskupů

Foto: Norbert Pitrísek

Svěcení biskupů

Foto: Norbert Pitrísek

Svěcení biskupů

Foto: Norbert Pitrísek


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Pátek | 19. 8. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

11 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies