Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Intervence do stálé expozice je prodloužena až do dubna

AKTUALITA | 3. 1. 2022

Unikátní intervence děl starých mistrů mezi umění 20. století RE: Století relativity je prodloužena až do dubna 2022! Přijďte zjistit, jak spolu komunikuje staré a moderní umění. Vstup do stále expozice je navíc zdarma!

Pro několik vybraných děl, která jsou návštěvníci zvyklí běžně vídat v rámci expozic a výstav Arcidiecézního muzea, jsme vytvořili prostor v expozici Století relativity, zaměřené na umění 20. století. Věříme, že tento dialog napříč staletími dokáže zprostředkovat inspirativní umělecký zážitek.  

„Snahou našeho projektu je nabídnout divákům možnost zcela nového pohledu na známá umělecká díla. Domníváme se, že změna perspektivy vnímání, nečekaná setkání a vzájemné interakce mezi nimi, ať již v rovině výtvarné, významové, formální či žánrové, mohou aktivizovat a rozšířit nejen naše vědomí či nevědomí, ale přirozeně také umělecké dílo samo,“ říká spoluautorka intervence Helena Zápalková. 

V expozici Století relativity je celkem šest tematických zastavení, šest vybraných dvojic exponátů, šest vzájemných dialogů.  První dvě dvojice jsou situovány do části instalace v prostoru Mansardy, věnované umění 1. poloviny 20. století, další čtyři pak návštěvníci naleznou v Obrazárně, kde je tradičně prezentováno umění 2. poloviny 20. století.
Vstup do stále expozice je pak ZDARMA!

 

koncepce | Helena Zápalková
kurátoři | Helena Zápalková, Štěpánka Bieleszová, Ladislav Daněk
instalace | Daniel Opletal, Vlastimil Sedláček, Filip Šindelář
grafický design | Petr Šmalec, Vladimír Vaca
edukační programy | David Hrbek, Marek Šobáň, Hana Lamatová

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies