Můžete si koupit


Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Publikace V oplatce jsi všecek tajně získala nominaci v anketě Kniha roku Lidových novin 2017

AKTUALITA | 19. 12. 2017

Knihou roku v tradiční anketě Lidových novin se stalo životopisné dílo o Ivanu Magorovi Jirousovi z pera Marka Švehly. V anketě ale mělo díky dnes už bývalému ministru kultury Danielu Hermanovi zastoupení i Muzeum umění Olomouc, respektive publikace Památkového ústavu V oplatce jsi všecek tajně.

Ta doprovází stejnojmennou výstavu Muzea umění Olomouc, Západočeské galerie v Plzni a Královské kanonie premonstrátů na Strahově, kterou mohli přímo v Olomouci vidět návštěvníci Arcidiecézního muzea mezi 23. březnem a 17. zářím.

Obsáhlá monografie prezentuje vývoj kultu eucharistie do roku 1620, a jak jej spoluformovalo středověké a novověké vizuální umění. Daniela Hermana pak nejvíc zaujalo právě zajímavé téma a reprezentativní provedení.

Výstava se z Olomouce přestěhovala do Plzně, v tamější Západočeské galerii ji můžete vidět až do 4. února. Třetí repríza pak bude v Praze, v prostorách Královské kanonie premonstrátů na Strahově.

„Reprízu výstavy v Praze obohatí hned několik nových exponátů pocházejících z bohatých sbírek Strahovského kláštera, takže se mají návštěvníci na co těšit,“ připomíná olomoucká kurátorka výstavy Helena Zápalková.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění otevřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pátek | 21. 1. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

6 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016