Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Příměstský tábor bude letos o natáčení filmů

AKTUALITA | 18. 6. 2018

Příměstský tábor MUO:

Termín: 30. 7. – 3. 8. 2018 

Počet míst: 12 

Přihlášky na: 
https://www.letodeti.cz/prihlasky/

Program je vhodný pro děti od 9 let. Rezervace nutná.  

Školní rok se chýlí ke konci, prázdniny už klepou na dveře a s nimi také čas táborů. I letos se děti mohou těšit na příměstský tábor Muzea umění. Ten se uskuteční na přelomu července a srpna a jeho tématem bude video, audio a film. Úkolem malých táborníků totiž bude natočit, ozvučit či animovat „audio-video encyklopedii“ o zajímavých obrazech ze stálé expozice Muzea moderního umění.

„Děti budou během týdenního tábora vytvářet krátká videa, která na závěr scelíme do jednoho tvaru, který jsme pracovně nazvali „audio-video encyklopedie“. Představte si pod tím trochu experimentální animované filmy,“ vysvětluje cíl tábora Marek Šobáň, vedoucí edukačního oddělení.

„V podstatě se dá říct, že tvorba dětí bude takovou svéráznou intepretací vybraných děl. Samozřejmě se ale setkají i s poučeným výkladem. Ten se budou snažit do filmové encyklopedie také zahrnout.“

Profesionální technika i tablety

Kromě muzejních pedagogů se dětem bude během příměstského tábora věnovat také filmový dokumentarista Kamil Zajíček, který vzhledem ke své profesi ovládá potřebnou techniku. Malí filmaři se naučí například pracovat s profesionální kamerou. „Děti se v týmech vystřídají u různých činností a techniky. Navíc použijeme při práci i tablety, které jinak nabízíme především na interaktivní rodinnou prohlídku Arcidiecézního muzea. Také tvořivé využití této techniky by se jim mohlo zamlouvat,“ předpokládá Šobáň.

Děti poznají i některé filmové triky a pod vedením lektorů nakonec samy experimentální film s prvky animace vytvoří. 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Sobota | 9. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies