Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Muzeum umění Olomouc veze ze Šanghaje dvě ceny

AKTUALITA | 29. 8. 2019 

FAIMP
Festival muzejních audiovizuálních projektů jehož pořadatelem je mezinárodní výbor pro audiovizi, nové technologie a sociální média AVICOM, součást Mezinárodní rady muzeí ICOM, sdružující více než 20 tisíc muzejních institucí z celého světa.

Muzeum umění Olomouc a Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě stojí za českým úspěchem na festivalu muzejních audiovizuálních projektů FAIMP. Domů si z Číny, konkrétně z Šanghaje, vezou dvě bronzová ocenění a jedno zlato.

Muzeum umění získalo třetí místo v kategorii „Interaktivní digitální média“ za hravou animovanou aplikaci do tabletů Sen biskupa Karla, která provází zejména děti Arcidiecézním muzeem v Olomouci a zámkem v Kroměříži. 

„Ocenění, které jsme získali za aplikaci do tabletů Sen biskupa Karla je satisfakcí za tu obrovskou práci, kterou jsme s tím měli. Propojili jsme mnoho oborů od IT přes vzdělávání, výtvarné umění až po historii umění. Nikdo z nás neměl s počítačovou animací a dalšími technologiemi zkušenosti. O to více jsme rádi, že se nám to podařilo a že to ocenili odborníci i na mezinárodním fóru,“ uvedl vedoucí edukačního oddělení MUO Marek Šobáň, jehož kolegyně Hana Lamatová převzala cenu přímo v Šanghaji.

V nejlidnatějším čínském městě se prosadil také film o Jindřichu Štreitovi, který Muzeum umění Olomouc natočilo k mezinárodnímu projektu Z města ven! a výstavě uskutečněné letos v polské Poznani. Tento projekt byl součástí širšího národního programu 30 let demokracie a svobody a vznikal za spolupráce s opavským Institutem tvůrčí fotografie.

„Pro mě je to až neuvěřitelné, že se nám podařilo uspět na celosvětové přehlídce muzeí a galerií. A vnímám to především jako velkou poctu pro Jindru Štreita,“ usmívá se Štěpánka Bieleszová, která cenu v Šanghaji přebírala.

Zlatý úspěch Uherského Brodu

První místo v kategorii krátkých muzejních filmů si pak domů odvezlo za snímek Očekávání Velikonoc v Komni autorky Marie Kadlčíkové Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě.

"Šanghajské ocenění nás velmi těší jak z hlediska mezinárodního úspěchu (57 projektů 10 zemí ze 4 kontinentů), tak z hlediska rozvoje domácí přehlídky muzejních filmů - Musaionfilmu. I zde totiž tento film získal pozornost a s dalšími filmy téže autorky získal ocenění. Ukazuje se, že tyto a podobné projekty v moderní oblasti rozvoje muzejnictví u nás i ve světě mají své opodstatnění a svůj smysl. Máme skutečně velkou radost!" dodal Aleš Kapsa z Muzea Jana Amose Komenského.

Slavnostní vyhlášení oceněných proběhlo ve středu 28. srpna v Ceremony Hall Park Hotelu v samotném geografickém středu nejlidnatějšího města Číny - Šanghaje.

Fotogalerie
Muzeum umění Olomouc veze ze Šanghaje dvě ceny

Muzeum umění zastupovaly v Šanghaji Hana Lamatová (vlevo) a Štěpánka Bieleszová.

Muzeum umění Olomouc veze ze Šanghaje dvě ceny

Zástupkyně Muzea uměná Hana Lamatová a Štěpánka Bieleszová se v Šanghaji radují ze zisku mezinárodních cen.

Ocenění pro film Sovinec 1947 - 1989
Ocenění pro aplikaci Sen biskupa Karla
Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 7. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies