Můžete si koupit

Století relativity. Stálá expozice výtvarného umění 20. století. Průvodce

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

MUO oslaví 28. říjen vstupem zdarma!

AKTUALITA: 26 10 2023

Muzeum umění oslaví Den vzniku samostatného československého státu tradičně volným vstupem do všech svých aktuálních výstav i stálých expozic. 

V Muzeu moderního umění tak bude na návštěvníky kromě stálé expozice Století relativity, zaměřené na umění 20. století, čekat výstava soch ze sbírek MUO – Objem duše. Jedním z vystavených exponátů je model sochy TGM od Vincence Makovského pro Olomouc. Socha samotná nyní zdobí Žižkovo náměstí.

Soše a všemu, co předchází jejímu vzniku, se věnuje také výstava Algoritmus sochy. Sobota 28. října bude navíc předposledním dnem, kdy bude výstava otevřena veřejnosti. Třetím výstavním projektem a zároveň novinkou jsou pak Přístavy neklidu, které poprvé českému publiku představují polské syrové umění.

Sobota bude také posledním dnem letošní sezony, kdy bude po římse Muzea moderního umění ve 13:00 a v 16:00 ručkovat Lupič od Davida Černého. „Pohyb sochy se každým rokem na zimní měsíce zastavuje. Nízké teploty nesvědčí pohybové technologii,“ říká mluvčí MUO Tomáš Kasal. 

Arcidiecézní muzeum nabídne svým návštěvníkům 1000 let kultury na Moravě, a to hned ve dvou stálých expozicích – Ke slávě a chvále a v letošní novince Zde se nacházíte | Svatováclavské návrší v proměnách staletí. Volný vstup bude také do výstavy mapující výtvarné zpracování legend o Janu Nepomuckém a Janu Sarkanderovi Jan a Jan

 

Fotogalerie
Lupič
Století relativity
Objem duše
Algoritmus sochy
Přístavy neklidu
Ke slávě a chvále
Zde se nacházíte
Jan a Jan

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 3. 12. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies