Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

MUO online: Prázdninový deník vezme děti na výlet po partnerských muzeích a galeriích

AKTUALITA | 28. 6. 2021

Pravidelnou inspiraci pro tvoření z pohodlí domova vám naše edukační oddělení přináší již více než rok. Online workshopy a kreativní pracovní listy doplní v červenci a srpnu nový cyklus určený (nejen) dětem s názvem Prázdninový deník: letem, světem, internetem. A protože k létu patří výpravy za dobrodružstvím a objevování nových míst, čeká nás série cestovatelských příspěvků plná neobyčejných výtvarných nápadů, která vznikla ve spolupráci s edukátory z partnerských institucí.

„Dlouhodobé uzavření kulturních institucí a omezení práce s veřejností bylo pro všechny velkou výzvou. Náročná situace se ale stala podnětem pro řadu skvělých projektů, na které bychom alespoň částečně chtěli našim prázdninovým cyklem upozornit,“ vysvětluje Marek Šobáň, vedoucí edukačního oddělení MUO. Každý týden se tak veřejnost může těšit na malý online výlet do vybraného muzea umění a alespoň na dálku zažít rozmanité výtvarné lekce a tvůrčí aktivity pod taktovkou místních lektorek a lektorů. 

Ke spolupráci v rámci cyklu byla oslovena vybraná edukační oddělení, která jsou součástí Komory edukačních pracovníků při Radě galerií České republiky. „Smyslem této organizace je mimo jiné právě sdílení příkladů dobré praxe a vzájemné obohacování a podpora v profesním růstu,“ zdůrazňuje význam spolupráce Marek Šobáň a dodává: „Samozřejmě také doufáme, že nový cyklus bude pro naše návštěvníky doporučením, kam vyrazit na skutečný výlet za uměním.“ 

Novou inspiraci najdou zájemci každé prázdninové pondělí ve 14 hodin na Facebooku Muzea umění Olomouc.

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 11. 12. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies