Můžete si koupit


Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Lupič se na zimu odmlčí, ručkovat začne zase na jaře

AKTUALITA | 16. 11. 2017

Už jen poslední tři dny budete moci obdivovat ručkujícího Lupiče na římse Muzea moderního umění. Poté se socha Davida Černého oddá zimnímu spánku. Znovu se po muzeu rozeběhne a rozkřičí 1. dubna 2018.

Přicházející zima a především mráz, to jsou důvody proč se Lupič na následující měsíce zastaví. Unikátnímu systému, který pohání sochu, totiž nesvědčí teploty pod 5°C. Lupič, sice bez křiku a pohybu, bude zdobit budovu Muzea moderního umění celou zimu.

Lupič je jedno z nejnovějších děl známého a provokativního českého umělce Davida Černého. Unikátní socha vyfrézovaná robotem se pohybuje po římse Muzea moderního umění od 19. května. Na zádech nese plastiku Karla Nepraše, kterou ukradl v muzeu. Nemůže, ale slézt dolů, a tak ručkuje sem a tam. Lupič taky nadává. Hlas mu k tomu propůjčil zpěvák David Koller. 

Volný vstup do muzea

Pro ty, kteří se přijdou s Lupičem rozloučit během státního svátku 17. listopadu, je připraven vstup do Muzea umění Olomouc zdarma. Návštěvníci si tak budou moct prohlédnout výstavy hvězd slovenské kulturní scény Jozefa Jankoviče Plynutí času a Monogramisty T.D Fragment.D. Přístupná bude i nově otevřená výstava Bydlet spolu | České kolektivní domy mapující vývoj tohoto architektonického fenoménu v Československu.

Pro milovníky děl Davida Černého bude ale největším lákadlem stálá expozice Století relativity, kde je vystaveno další jeho dílo, a to Adam z cyklu Kity a také Zátopkovy nohy. Pohyblivé dílo, které vytvořil David Černý pro olympiádu v Riu.

Volný vstup bude i do prostor Arcidiecézního muzea, kde je připravena výstava Olomoucká synagoga (1897 - 1939) a stálá expozice Ke slávě a chvále II.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies