Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dalibor Sedlák právě vystavuje své fotografie ve Šternberku

AKTUALITA | 8. 1. 2018

Daliboru Sedlákovi prochází rukama ta nejvzácnější díla ze sbírek Muzea umění. Jako konzervátor se stará o to, aby byla v co nejlepším stavu, a přehlédnout nesmí žádnou drobnost. Svůj smysl pro detail promítá i do vlastní umělecké tvorby, a to do fotografií. Své dílo momentálně představuje na výstavě v šternberském kulturním domě.

„Fotografickou tvorbu Dalibora Sedláka sledují diváci již zhruba dvacet let. V jeho tvorbě se nacházely postupně detaily z interiéru, nalezená zátiší a objekty, které dokumentoval ve svém okolí. Detaily z městského prostředí postupně střídaly makrofotografické záběry z přírodních exteriéru. Vždy však významnou roli mezi jednotlivými elementy fotografické kompozice hrály a doposud hrají emoce. Zachycení jejich jemných nuancí v čase na pozadí tvarově inspirativních kompozic s sebou nese i dávno odeznělé pocity, myšlenky a nálady,“ popisuje Sedlákovu tvorbu Štěpánka Bieleszová, kurátorka sbírky fotografie Muzea umění Olomouc. Ta společně s Jindřichem Štreitem šternberskou výstavu zahájovala.

„Tvorbu Dalibora Sedláka sleduji již několik let. Mohu pozorovat, jak se proměňuje rukopis tohoto výrazného autora. V jeho současném díle je prioritní emocionální působení, meditativní rovina. Vznikají tak mimořádné obrazy, které nás fascinují svou imaginací,“ dodává legendární fotograf Jindřich Štreit.

Fotografie Dalibora Sedláka můžete vidět v šternberském kulturním domě až do 28. února, a to od pondělí do pátku mezi 8. a 17. hodinou. 

Fotogalerie
Vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy

Výstavu zahájila kurátorka fotografií Muzea umění Olomouc Štěpánka Bieleszová.

Vernisáž výstavy

Dalibor Sedlák (vlevo) během vernisáže.

Vernisáž výstavy

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 24. 9. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies