Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Díla Jana Moravce nově zdobí kavárnu Muzea moderního umění

AKTUALITA | 9. 1. 2020

 Marie Gourdain (FR) a kol.: Impression
Výstavu Art & Print / Post.Print příští týden obohatí také unikátní autorská performance přímo prostoru Trojlodí. Její autorkou je francouzská choreografka Marie Gourdain, která se nechala inspirovat vystavenou grafikou. Jedinečné překvapení se odehraje jen třikrát.
Lístky na něj si můžete už nyní koupit ZDE.

Do bohatého doprovodného programu výstavy Art & Print / Post.Print patří také menší výstavy současných českých grafiků v kavárně Muzea moderního umění. Takovou je i výstava Jan Moravec/ Výsledek pozorování, kterou mohou návštěvníci muzea od tohoto týdne vidět. V úterý 14. ledna ji pak přijede představit samotný autor.

„Jan Moravec je mistrem především ve dvou grafických oblastech – leptu a suché jehle. Obojího využívá specificky a principiálně, ale pro shodný účel – záznam krajiny a jejího prožívání, přičemž krajinou může být také dav či scenérie lidských těl, nejen geografie Vysočiny,“ říká autorka výstavy Post.Print Barbora Kundračíková.

„Poezie a jemnocit, který je pro něj typický, ani v jednom z případů nekontrastuje s tím, čemu lze říkat „výsledky pozorování“, naopak – činí je plnohodnotnými,“ dodává.

Propojení současného autora se starou grafikou

Jan Moravec přijede do Olomouce 14. ledna, aby od 16 hodin osobně seznámil milovníky grafiky se svými díly. Na něj pak bezprostředně naváže Helena Zápalková svou komentovanou prohlídkou zaměřenou na část výstavy věnující se staré grafice – Art & Print. Díky tomu budou mít návštěvníci neopakovatelnou příležitost srovnat až půl tisíciletí stará grafická díla s tvorbou současného autora.

Fotogalerie
Jan Moravec/ Výsledek pozorování
Jan Moravec/ Výsledek pozorování
Jan Moravec/ Výsledek pozorování
Jan Moravec/ Výsledek pozorování
Jan Moravec/ Výsledek pozorování

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies