Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Galerie 9:16 PM se 17. listopadu oděje do české trikolory

AKTUALITA | 16. 11. 2020

Muzeum umění se připojuje k výzvě neziskové organizace „Díky, že můžem“ a zítra si připomene události 17. listopadu 1989 rozsvícením Galerie 9:16 PM (obrazovek ve výlohách Muzea moderního umění) v barvách české trikolory.

„Pro nás má, podobně jako pro celou zemi, 17. listopad mimořádnou důležitost. Bez demokratických změn, které po něm následovaly, by Muzeum umění Olomouc v dnešní podobě vůbec neexistovalo. Proto se také rádi připojujeme k výzvě Díky, že můžem,“ říká tiskový mluvčí Muzea umění Tomáš Kasal.

Obrazovky ve výlohách Muzea moderního umění se dnes rozzáří českými národními barvami symbolicky v 17.11 hodin. 

„Naše společnost se nachází ve složité situaci. Možná i proto je letos více než kdy jindy důležité připomenout si křehkost svobody, kterou jsme před 31 lety jako společnost nabyli. Uvědomit si, jak se stala samozřejmou součástí našich životů a jak si ji každý den naplno užíváme,“ říká Lukáš Černý, předseda správní rady organizace Díky, že můžem.

Muzeum umění se zapojilo také do loňských jubilejních oslav 17. listopadu, a to výstavou připomínající sametovou revoluci v Olomouci 1989 | Pohledy do sbírek MUO, či knihou Olomoucké okamžiky 1989, kterou vytvořilo společně s Univerzitou Palackého. 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 2. 10. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies