Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Edukační oddělení MUO se zapojilo do výuky nových lektorů 

AKTUALITA | 9. 10. 2019

Patnáct muzejních edukátorů z celé České republiky se v pondělí a v úterý vzdělávalo v Arcidiecézním muzeu. Pod dohledem lektorů MUO se zde totiž již po druhé konal Kurz muzejního edukátora zajišťovaný Metodickým centrem muzejní pedagogiky při Moravském zemském muzeu v Brně.

„Pro nás to znamená především potvrzení stálé kvality galerijní edukace v Muzeu umění. Stále máme co nabídnout studentům a začínajícím kolegům z praxe. Čerpáme z mnohaleté tradice fungování edukačního oddělení, z osobitosti jednotlivých edukátorů, z mimořádných podmínek, které nám byly kdysi dány. Ale je to také závazek do budoucna, měli bychom rozvíjet především to, co se nám léta daří – netradičními a promyšlenými formami zprostředkovávat výtvarné umění návštěvníkům všech věkových kategorií,“ říká vedoucí edukačního oddělení MUO Marek Šobáň.

Během pondělí účastníky seznámila s problematikou tvorby vzdělávací strategie muzea doc. Petra Šobáňová z Katedry Výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UP Olomouc. Úterý ale už bylo celé v gesci edukátorů Muzea umění Olomouc. Samotná výuka měla dvě části teoretickou a praktickou. Nejprve se začínající edukátoři seznámili s činností edukačního oddělení formou krátké přednášky. „Probírala se i teoretická východiska uplatňovaná v přípravě a realizaci vzdělávacích a doprovodných programů,“ připomíná Šobáň.

Poté následovala ukázka edukačního programu ke stálé expozici AMO Ke slávě a chvále II a následně lektorka MUO Hana Lamatová prezentovala edukační programy k aktuální výstavě Za chrám, město a vlast. 

„Účastníci výuky si v roli žáků a studentů prakticky vyzkoušeli jeden celý program a vybrané etudy z programů dalších,“ dodává Marek Šobáň.

Více o programech edukčního oddělení MUO ZDE.

Fotogalerie
Kurz muzejního edukátora
Kurz muzejního edukátora
Kurz muzejního edukátora
Kurz muzejního edukátora
Kurz muzejního edukátora
Kurz muzejního edukátora
Kurz muzejního edukátora
Kurz muzejního edukátora

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Neděle | 1. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies