Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Divadlo hudby nabídne inscenaci nominovanou na cenu DOSKY

AKTUALITA | 4. 10. 2017

Dny židovské kultury nabízejí svým návštěvníkům každoročně bohatý program a ani letos tomu nebude jinak. Jedním z vrcholů letošního ročníku je inscenace Anna Franková v podání Nového divadla Nitra. To, že jde o špičkové představení, dokládají hned tři nominace na nejprestižnější slovenskou divadelní cenu DOSKY.

Na ocenění, podobné českým Cenám divadelní kritiky, byl nominován v kategorii Nejlepší režie režisér inscenace Šimon Spišák. V kategorii nejlepší ženský herecký výkon se pak mezi nominované herečky probojovala Lucia Korená, která hraje Annu Frankovou. Třetí nominace je pak přímo v hlavní kategorii, tedy nejlepší inscenace roku.

Inscenaci Anna Franková vám nabídne už 25. října Divadlo hudby, a to v rámci Dnů židovské kultury. Jedná se o dramatizaci vycházející z deníku třináctileté Anny Frankové, která se s rodinou ukrývala za druhé světové války a zapisovala si vše, co se kolem ní dělo. Zápisky končí textem, který Anna zaznamenala jen několik dní před tím, než ji a její rodinu odvlekli vojáci. Sama zemřela na tyfus v roce 1945 v koncentračním táboře Bergen Belsen.

Autoři dramatizace deníku místo rekonstrukce pocitových deníkových zápisků předvedli hravým způsobem důvěrná zákoutí tajemství prožívání puberty. ,Nehrajíʻ, jen registrují proud vědomí, zachycený v Annině deníku. Inscenace tak není sentimentální, ale fakticky věrná v hledání lidského tepla, paradoxně v čase všeobecné nenávisti a stále bezdůvodnější xenofobie,“ napsal Miroslav Ballay na serveru pravda.sk.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30 - 18.00

Čtvrtek | 11. 8. 2022

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

11 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies