Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dětský den v Otevřeném ateliéru

AKTUALITA: 01 06 2022

Den dětí v Muzeu umění nabídne speciální workshop Otevřený ateliér, volný vstup do výstav a především dárky ve formě kolekce výpravných pracovních listů. 

„Už od března, každou středu v dopoledních a odpoledních hodinách, probíhají v lektorském ateliéru Muzea moderního umění volně přístupné výtvarné dílny pro děti s rodiči. Od počátku se staly pravidelnými návštěvníky také ukrajinské děti. Cílem lektorů je nabídnout prostřednictvím otevřených ateliérů všem zúčastněným prostor pro smysluplnou tvůrčí činnost a odpočinek v přátelském prostředí. V rámci těchto programů proběhne letos také dětský den, který bude pro účastníky v lecčems výjimečný. Kromě speciální výtvarné dílny je pro ně připraven dárek na domácí tvoření. Kolekce výpravných pracovních listů přináší shrnutí vybraných témat, jež připravili lektoři pro dětské stránky časopisu Muzeion v působivé grafické úpravě Petra Šmalce.“ říká vedoucí edukačního oddělení MUO Marek Šobáň.

Stejně jako vloni MUO spolupracuje na vydání souboru pracovních listů s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého. Zájemci si je mohou vyzvednout hned ve středu 1. června při programu v muzejním ateliéru, během tohoto a dalších dnů také na pokladně Muzea moderního umění, na Informacích v hlavní budově Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí, na pokladně Uměleckého centra UP (Konvikt) a v UPointu na Horním náměstí v Olomouci. Pracovní listy budou dostupné do vyčerpání zásob, proto neváhejte přijít včas. 

Muzeum umění oslaví Den dětí také tradičním volným vstupem do všech otevřených výstav.

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies