Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Den otevřených dveří ministerstva kultury

Aktualita | 27. 9. 2021

Upozornění pro návštěvníky:
Vstup zdarma. Vstup bude možný pouze vrátnicí Nostického paláce přes bezpečnostní rám a s ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude regulován. Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, délka prohlídkové trasy je 15 - 20 minut. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16.30 hodin. Veškerá hygienická pravidla vstupu do NP budou podléhat aktuálním a platným opatřením Ministerstva zdravotnictví, která budou na vrátnici kontrolována. 

Podmínky pro vstup:
  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
  • doložit negativní RAT antigenní test starý nejvýše 72 hodin (lze doložit i čestným prohlášením o absolvování testu ve škole),
  • absolvovat vlastní samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem,
  • prokázat potvrzením poskytovatele zdravotních služeb podstoupení RAT antigenního testu za dozoru zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby s negativním výsledkem nejvýše 24 hodin před konáním akce,
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
V prostorách MK je možné se pohybovat pouze s ochranným prostředkem dýchacích cest, kterým je respirátor  nebo nano rouška; zároveň prosíme o dodržování rozestupů a použití dezinfekčních prostředků, které budou návštěvníkům v prostorách Nostického paláce k dispozici.
Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují.​

V úterý 28. září 2021 se pro vás otevřou brány nejkrásnějšího sídla ministra kultury na světě - malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1), a to v době od 10 do 17 hodin. Prezentovat se zde bude kromě jiných příspěvkových organizací MK ČR také Muzeum umění Olomouc.

Zájemci z řad veřejnosti se mohou těšit na komentované prohlídky interiérů i bohatý doprovodný program. V Nostickém paláci uvidíte krásné reprezentační prostory, pracovnu ministra kultury, obrazárnu paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, kapli Nanebevzetí Panny Marie a přes skleněný průhled i slavnou majorátní nostickou knihovnu.

V přízemí paláce se představí příspěvkové organizace Ministerstva kultury se svým programem pro děti i dospělé! K vidění bude historický vůz Aero 50 ze sbírek Národního technického muzea v Praze nebo historický motocykl Praga 500 z Technického muzea v Brně, za pomoci replik historických pomůcek si vyzkoušíte měření hvězdného času nebo výšky nebeských těles, uvidíte pohyblivý betlém mimořádně nadaného mechanika, konstruktéra a vynálezce Karla Šebely, malý pojízdný model parního vozu Sentinel a dozvíte se něco o historii šicích strojů z nové výstavy Technického muzea v Brně. Program zpestří krátká představení loutkového divadla ToyMachine, chybět nebudou tvořivé dílničky, výtvarné aktivity, ukázky vázání knih na vazačském stroji, vyšívání krojů, výrobu šindele a osobně se potkáte také s J. A. Komenským. Po celý sváteční den Vás bude doprovázet hudba, k zakoupení budou zajímavé publikace, CD i DVD, které vydávají naše příspěvkové organizace a na památku se budete moci vyfotit u fotostěny historické opony Národního divadla. 

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost jak strávit sváteční den 28. září 2021 v Nostickém paláci. Zde nabízíme malou ochutnávku procházky tímto barokním palácem.

 

Fotogalerie
Nostický palác
Nostický palác
Nostický palác
Nostický palác

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 11. 12. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies