Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Den dětí nabídne návštěvníkům MUO slovní mrak, králíky i archeologický trenažér!

AKTUALITA: 29 05 2023

Ve čtvrtek 1. června bude již tradičně vstup do všech výstav MUO zdarma, ale to není to jediné, co muzeum nadělí dětem k jejich svátku. Mohou se totiž těšit na nové interaktivní prvky i workshop s králíky!

Ušaté dobrodružství

V Muzeu moderního umění oslavíme Den dětí workshopem inspirovaným tvorbou Zorky Ságlové a králíky, a to kreslenými, lepenými, razítkovými i živými, a právě živí králíci budou hvězdami odpoledne. Workshop startuje ve 14:00 a naši lektoři i králíci vám budou k dispozici do 17:00.

Slovní mrak a archeologický trenažer

Na své si přijdou ale i návštěvníci Arcidiecézního muzea, kde jsme připravili hned dvě interaktivní novinky. Tou první je Slovní mrak, multimediální instalace pracující se zvukem, světlem, slovy. Vaše myšlenky a slova totiž po vymezenou dobu přepíše mezi zdi okrouhlé věže.

Malí zvídavci si pak užijí i archeologický trenažer, pomocí něhož si mohou vyzkoušet práci archeologa a objevit pod vrstvou násypu několik keramických nádob. Jde o přesné kopie více než pět tisíc let starých nádob, které byly nalezeny při rekonstrukci Arcidiecézního muzea v těsné blízkosti zídky kapitulní zahrady. Originály těchto vzácných nálezů můžete spatřit v nové půdní expozici Zde se nacházíte, do které, podobně jako do všech výstav MUO, bude na Den dětí vstup zdarma!

   


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies