Můžete si koupit

Arcidiecézní muzeum Olomouc. Průvodce

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Darujte svým blízkým pod stromeček tisíc let kulturních dějin Moravy

AKTUALITA | 6. 12. 2017

Arcibiskupský (dříve biskupský) palác v Olomouci je nejrozsáhlejším rezidenčním objektem v historickém jádru města Olomouce. V pořadí je již čtvrtou rezidencí olomouckých biskupů. 
 

Arcidiecézní muzeum Olomouc bylo založeno v roce 1997 jako součást Muzea umění Olomouc. Jedná se o první duchovně orientované muzeum v českých zemích. Od roku 1999 byla postupně pro potřeby muzea rekonstruována severní část někdejšího hradu – objekt kapitulního děkanství a jeho hospodářský dvůr. Samostatnou kapitolou je objekt Zdíkova paláce – tedy paláce moravských biskupů s ambitem a kapitulním domem, který byl vybudovaný mezi lety 1139–1141.
 

Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži právem patří k nejvýznamnějším zámeckým komplexům v českých zemích, je zapsán na Listinu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Jeho historie je neodmyslitelně spjata s působením olomouckých biskupů a arcibiskupů.

Nezapomenutelný dárek v podobě tisíce let kulturních a duchovních dějin Moravy můžete letos nadělit svým blízkým pod stromeček, a to ve stylovém balení. Stačí zajít na jednu z pokladen Muzea umění Olomouc a koupit si speciální vánoční lístek Duchovní osy Moravy.

Dárek umožní milovníkům památek a umění seznámit se s vývojem té části Moravy, kterou spravovali olomoučtí biskupové a arcibiskupové. Za jednu vstupenku si prohlédnou hned tři významné objekty, které tvoří pomyslnou osu olomoucké arcidiecéze, a to Arcibiskupský palác a Arcidiecézní muzeum v Olomouci a Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži, získají tak kompletní obraz o významu a šíři aktivit spojených s působením církve na Moravě. 

Velký okruh, na který se lístek vztahuje, zahrnuje Arcibiskupský zámek v Kroměříži. Arcibiskupský palác a Arcidiecézní muzeum v Olomouci a výše plného vstupného je 180 Kč. Studenti a senioři zaplatí o šedesát korun méně a rodinná vstupenka vyjde na 420 Kč. S takovým lístkem pak můžete každou instituci navštívit jednou po dobu celého jednoho kalendářního roku.

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Středa | 4. 10. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

7 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies