Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

ART BRUT FILM vás dnes zavede do paralelních světů

AKTUALITA | 30. 9. 2021

Jubilejní 10. ročník přehlídky filmů o spontánní tvořivosti neškolených tvůrců – Art brut film Olomouc dnes ovládne Arcidiecézní muzeum. Od 18.00 vás čtyři snímky zavedou do paralelních světů slovenských tvůrců Václava Beránka a Martina Sabaky, Španěla Josepa Pujiula i Vily či Poláka Nikifora.

Tentokrát se festival koná v rámci akcí Trienále SEFO 2021 a přináší středometrážní film společně se souborem krátkých videí, korespondujících s dramaturgickou linií trienále a přibližujících pozoruhodné příběhy jedinečných autorských osobností tzv. původní či marginální tvorby. 

„Mezi jinými se zaměříme i na dnes téměř zapomenutou malířskou tvorbu železničáře Václava Beránka (1915–1982). Ten, okouzlen bezelstným pohádkovým světem, dovedl zachytit i odvrácenou až temnou stranu našeho života jako například v rozměrném obraze Vodní královna a ztroskotání plachetnice, u jehož zrodu byla před padesáti lety i filmová kamera slovenského režiséra Eugena Šinka,“ říká Pavel Konečný, hlavní organizátor festivalu.

„Druhý slovenský autor Martin Sabaka (1925 – 2016) se zase po odchodu do důchodu třicet let věnoval vytváření svého paralelního světa z materiálu nasbíraného na nedaleké skládce smetí vytvořil Eiffelovu věž, Sochu Svobody, šikmou věž v Pise, bratislavský hrad, Tower Bridge v Londýně, celkem více jak dvacet šest až 3 metry vysokých objektů,“ dodává Konečný s tím,  že více o nich vám prozradí dnes večer v Arcidiecézním muzeu.


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 11. 12. 2023

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies