Můžete si koupit

Olomoucká obrazárna IV.

Přejít do e-shopu

Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Arcidiecézní muzeum omezí do června provoz

AKTUALITA | 1. 3. 2016

Stálá expozice Arcidiecézního muzea Olomouc Ke slávě a chvále bude od 7. 3. do 2. 6. 2016 uzavřena. Důvodem je její reinstalace při příležitosti desátého výročí otevření muzea. V objektu bude otevřena Galerie v přízemí, kde probíhá výstava Olomoucká obrazárna IV, a také knihkupectví. Kulturních akci v sálu Mozarteum se zatím úpravy nedotknou. Za dočasné omezení provozu se omlouváme.

Arcidiecézní muzeum Olomouc oslaví v červnu deset let od svého otevření. Při této příležitosti se dočká komplexní obměny jeho stálá expozice, která v 16 výstavních sálech představuje na 300 uměleckých skvostů z 11. až 18. století ze státních a církevních sbírek. „Desetiletý provoz prověřil možnosti prezentace starého umění v historických prostorách i jeho edukační potenciál. Zkušenosti zúročíme v obměněné expozici. Zaměříme se na větší tematickou provázanost jednotlivých částí, zvýšení atraktivity instalace a jejího obsahu,“ nastínil plány ředitel Muzea umění Olomouc Michal Soukup. 

V expozici, která bude slavnostně otevřená 2. června, se objeví i dosud nevystavené exponáty. Obměněnou stálou expozici doplní nový knižní průvodce muzeem a rozšířená bude i nabídka edukačních pomůcek. Vedle dětského průvodce a kolekce výpravných samoobslužných listů plánujeme vytvoření interaktivní zóny přímo v expozici.

Stavební úpravy a instalace si vyžádají omezení provozu pro veřejnost. Od 7. března do 2. června bude stálá expozice uzavřená. „Věříme ale, že nové pojetí návštěvníkům dočasné omezení vynahradí,“ doplnil ředitel s tím, že v Arcidiecézním muzeu zůstane otevřená jen Galerie v přízemí, kde probíhá výstava Olomoucká obrazárna IV / Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek.

Do 7. dubna budou uzavřené také výstavní sály Muzea moderního umění. Důvodem je probíhající rekonstrukce budovy. Vstupenky na akce v Divadle hudby a Mozarteu si však i nadále můžete zakoupit v pokladně v obvyklých časech.

Fotogalerie
Arcidiecézní muzeum Olomouc

Hrdý držitel prestižního titulu "Evropské dědictví".


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10.00-18.00
Muzeum moderního umění 10.00-18.00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 8.30-18.00

Čtvrtek | 30. 11. 2023

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

8 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies