Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Arcibiskupský palác představí skvosty arcibiskupských sbírek

AKTUALITA | 15. 6. 2021

Ve čtvrtek 17. června otevírá nová sezónní galerie ve Slavnostním sále Arcibiskupského paláce v Olomouci, a to společnou výstavou Muzea umění a Arcibiskupství olomouckého K oslavě a potěše. Umělecké sbírky olomouckých biskupů a arcibiskupů. Jde o první dočasnou expozici tohoto významu a rozsahu, jež se koná přímo v hlavním sídle olomouckého arcibiskupství.

Výstava představí návštěvníkům více než třísetletou historii uměleckého sběratelství a mecenátu olomouckých biskupů a arcibiskupů. Můžete se těšit na umělecká díla staré evropské malby, kresby či grafiky, dále na knihy, hudebniny i umělecké řemeslo jako porcelán, keramiku, fajáns, sklo, hodiny a slonovinové řezby včetně předmětů z tzv. Prečanova pokladu.

Zakladatelem olomoucké arcibiskupské sbírky byl Karel z Lichtensteinu-Castelcorna (biskupem 1664–1695). Na jeho příklad později navázali především  arcibiskupové kardinál Bedřich z Fürstenberku (1853–1892), Theodor Kohn (1892–1904) a Leopold Prečan (1923–1947).

Na tradici významných biskupů-sběratelů navazuje současná spolupráce mezi Arcibiskupstvím olomouckým v čele s Mons. Janem Graubnerem a Muzeem umění Olomouc, které již více než dvě desetiletí spravuje podstatnou část tohoto mimořádného kulturního dědictví.

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc zavřeno
Muzeum moderního umění zavřeno
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Pondělí | 4. 7. 2022

Dnes je zavřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@muo.cz
telefon: 585 514 241

12 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2022 Nastavení Cookies