Workshop pro veřejnost s grafičkou Lenkou Falušiovou

so | 15. 2. | 14.00 hodin | MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ | VSTUPNÉ 100 / 50 Kč
Workshop

Workshop je již plně obsazen!

Výtvarnice Lenka Falušiová seznámí účastníky s technikou tisku z hloubky, konkrétně se suchou jehlou, jejíž název je odvozen od způsobu práce a od použitého nástroje. Nástrojem jsou ocelové jehly různého tvaru a čárovým šrafováním se docílí různé tmavosti motivu. V průběhu workshopu se také naučíte správně připravit papír pro tisk nebo číslovat a podepisovat grafické listy. Každý účastník si vytiskne svou vlastní grafiku.

Tématem workshopu je krajina, která je věčným a bezedným tématem v umění. Účastníci si mohou přinést svou předlohu, buď fotografickou, nebo kresebnou, kterou budou převádět do grafické matrice. Nezapomeňte, prosím, na vhodné oblečení pro práci s barvou.

Rezervace nutná: cermakova@muo.cz | 585 514 299
Workshop je určen pro zájemce od 12 let.

Lenka Falušiová se narodila ve Vrbně pod Pradědem v melancholické krajině jesenických hor. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, ateliér grafiky I. u prof. Jiřího Lindovského a doc. Dalibora Smutného. Je osobitá především svými grafikami, ačkoli se na stejné úrovni věnuje kresbě, fotce nebo akvarelu. Skrze všechna vyjmenovaná média se obrací k lesům, kde se zajímá o jejich vnitřní charakter. Za vnitřní vlastnosti lesa můžeme považovat vše obsažené v jakési energii, která z lesa vyzařuje, která oslovuje naše smysly. Je to např. ticho, čistota, klid, mystičnost, a autorka toto vše vyobrazuje zejména členitými průhledy větvovím a hrou světel. V roce 2015 vyhrála hlavní cenu ve studentské kategorii v soutěži Grafika roku v Clam-Gallasově paláci v Praze. Od roku 2015 je také členkou sdružení českých grafiků Hollar Praha. Má za sebou již řadu samostatných výstav, například výstavu INSCAPE v galerii U Prstenu, která proběhla v dubnu letošního roku, nebo výstavu Je-li tma klidná, pohne se jas v galerii K.art.on v Karlin Studios v Praze (2015). Nadále vystavovala např. na In Der Stille ve Švýcarské galerii Go Green Art (2017), Les Bohémes ve Švýcarské galerii L&C Tirelli ve Vevey (2018), Des Böhmerwalds v českém centru v Mnichově (2017), na výstavě Dialogy (S.V.Ú. Mánes) v galerii Kooperativy v Praze nebo na Mini Maxi print v galerii Kuchling v Berlíně (2019). Svými grafikami je zastoupena ve sbírkách Muzea umění Olomouc, Východočeské galerie v Pardubicích, Městské knihovny v Praze a v Galerii Klatovy Klenová. web: https://lenkafalusiova.com/

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10 AM - 6 PM
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 10.00-17.00

Sobota | 8. 8. 2020

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

10 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016