Pierre Nadaud a ZDRUHESTRANY: La Part des Choses 

ST | 27. 9. |19.00 hodin | DIVADLO HUDBY | VSTUPNÉ 150 / 100 Kč

Exkluzivní premiéra inscenace La Part des Choses (Části věcí) francouzského choreografa a vedoucího Ateliéru fyzického

              Pierre Nadaud             - tanečník, choreograf-režisér a pedagog, vystudoval filozofii v Lyonu a Paříži a absolvoval Katedru nonverbálního a komediálního divadla pražské HAMU. Pracoval s Karine Ponties či s Paco Decinou. Založil Skupinu Mamacallas, která pod jeho vedením sdružuje silně umělecky zaměřené tvůrce různých národností. Vlastní inscenace nebo představení, ve kterých je interpretem, uvedl např. v Německu, ve Francii, Itálii, Maďarsku, Polsku, Finsku, na Islandu, ve Slovinsku, Belgii či Dánsku. V letech 2007 až 2009 pracoval společně s Centrem Paraple pro vozíčkáře ochrnuté po poranění míchy. Vede Ateliér fyzického divadla brněnské JAMU. 

divadla brněnské JAMU Pierra Nadauda a souboru ZDRUHESTRANY bude završením zářijového programu orientovaného na fyzické a alternativní divadlo v Divadle hudby.

Inscenace La Part des Choses odkazuje na tu stránku naší osobnosti, která vede k věcem, skrze něž jsme spojeni se světem. Existuje přitom něco v nás, co do světa nepatří? Zdá se to jako hloupá otázka, protože je zřejmé, že kus z nás někdy touží světu nepatřit, nebo alespoň do něj nepatřit obvyklým způsobem. Inscenace sleduje strategie vedoucí k osvobození a úniku.

Pohyblivé obrazy, jež se zabývají tím, co patří světu, a co patří duši, jsou propojeny tragikomickým charakterem kněze. Tato průvodní postava uvažuje o svých jistotách a pochybnostech, jež ji nutí přijímat své povolání. Osoby, s nimiž se setkává, jsou skutečné, nebo žijí pouze v jeho představách? Čí je vědomí a čeho se týká? Svaté puzzle!

Inscenace vznikla v roce 2017 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Brna a SE.S.TA (Centrum choreografického rozvoje). 

Tvůrčí tým:
Koncept a režie: Pierre Nadaud
Hrají a spolutvoří: Tomáš Janypka, Silvie Kudelová, Jazmína Piktorová, Jekatěřina Plechkova, Tereza Sikorová
Hudba: Marie Svobodová
Light design: Pavla Beranová
Produkce: Anna Kloudová KzK

 

 

 

 


Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 9:00 - 17:30

Pátek | 18. 8. 2017

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016