Kytarový koncert Rubéna Parejo

NE | 29. 7. | 19:00 | MOZARTEUM | VSTUPNÉ 100 Kč

Prodej vstupenek:
Městské informační centru (podloubí radnice na Horním náměstí) 
DOPRODEJ ZBYLÝCH VSTUPENEK BUDE PROBÍHAT OD 18:00 PŘED KONCERTEM NA POKLADNĚ V ARCIDIECÉZNÍM MUZEU.

Koncert rámci festivalu Colores Flamencos

Rubén Parejo, kterého přivítáme na Colores Flamencos letos poprvé, pochází z Castelló de Rugat u Valencie. Mezi jeho učitele patří kytarové osobnosti jako Rosa Gil, José Tomás, Abel Carlevaro, Juan Carlos Rivera či David Russell. Starou hudbu studoval u Octavia Lafourcade, dirigování u Gerarda Péreze, Normana Milanése a dalších význačných pedagogů.

Obdržel první místa v těchto soutěžích: Ramírez (Alcoi), Concurso Internacional José Luis González a XXX Concurso Internacional “Francisco Tárrega” de Benicàssim (Castellón).Jako pedagog je Rubén Parejo často zván na prestižní festivaly a mezinárodní kurzy, do roku 1995 byl rovněž ředitelem hudební školy Escola Comarcal de Música de la Vall d’Albaida.

Vystupoval na mnoha prestižních festivalech: Universidad de Wensleyan (USA), New England Guitar Society (Connecticut-USA), Festival Guitarras del Mundo (Argentina), Festival de Guitarra del Adriático (Itálie), Festival Rust (Rakousko), Ciclo de Guitarra d’Oliveira do Bairro (Portugalsko), XVII Festival Internacional de guitarra de Morelia (México), Festival de Pachuca (México) a další. Na festivalu soudobé hudby ENSEMS premiéroval Koncert pro kytaru a orchestr skladatele Davida del Puerto.

Rubén Parejo je rovněž členem komorních souborů Duo Entrecordes, Ébano, kytarového kvarteta Gioco, Nuevo Tango a Poemúsica. Doprovázel Monserat Caballé a jako sólista vystupoval s těmito orchestry: Orquesta de Cámara de l’Empordà, Orquesta de la Marina Alta, Orquesta Sinfónica de Requena a Capella Saetabis.

Natočil CD „Seguidillas y Canciones” (2001), CD „Dílo José Báguena Solera“ (2008) a v roce 2009 CD „Pocta F. Táregovi.“

V současné době je profesorem valencijské konzervatoře a ředitelem festivalu Certamen Internacional de Guitarra “Luys Milán”. 

V rámci letošního koncertu pozve na pódium Rubén Parejo také svého syna Ausíase, který je již ve dvanácti letech laureátem několika kytarových soutěží.

Video

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž zavřeno

Středa | 24. 4. 2019

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

9 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016