Následujte nás


Přihlásit se k odběru novinek

 

Dnes nabídne Muzejní noc multimediálního průvodce i tvůrčí dílnu

AKTUALITA | 17. 5. 2019

Olomoucká muzejní noc tentokrát připadá na pátek 17. května a Muzeum umění bude opět její nedílnou součástí. Letos návštěvníkům nabídne tvůrčí dílnu i multimediálního průvodce světem umění, představí jim v plné šíři dílo Václava Ciglera, vzácnou barokní křížovou cestu, dílo Miroslava Šnajdra st. i maďarské akční umění. Programy začnou v 18 hodin, vstup do muzea bude od 15 do 22 hodin zdarma.

Multimediální průvodce světem umění

Milovníci umění a nových technologií si na své přijdou v Arcidiecézním muzeu. Od 18 do 20 hodin je tam totiž bude v tabletech čekat multimediální průvodce, který jim přiblíží vybraná díla z Obrazárny olomouckých biskupů a arcibiskupů a jižního křídla Arcidiecézního muzea. Zvídaví návštěvníci tak nově naleznou v tabletech rozsáhlejší popisky a srovnávací materiál v podobě obrázků, videí a audio záznamů. Tablety si bude možné zapůjčit u vstupu do Obrazárny v prvním patře muzea.

Bludičky (muzejní) noci

Rodiče s dětmi zase ocení jedinečnou atmosféru muzejní noci v naší tvořivé výtvarné dílně. V edukačním ateliéru Muzea moderního umění budou od 18 do 20 hodin vítaní všichni bez ohledu na věk.

Končící výstava barokního skvostu

Muzejní noc bude pro návštěvníky Arcidiecézního muzea také jednou z posledních příležitostí prohlédnout si výstavu Křížová cesta z Orlice | Restaurování 2010–2018, ta své brány uzavře už v neděli 19. května. Barokní malby vídeňského malíře Johanna Wenzela Bergla byly v uplynulých osmi letech v péči restaurátorů a výstava prozrazuje, co vše museli odborníci podniknout, aby čtrnáct vzácných obrazů zachránili.

Václav Cigler

Muzeum moderního umění i Arcidiecézní muzeum spojuje také jméno sklářského výtvarníka Václava Ciglera. Návštěvníci se mohou v budově na Denisově ulici těšit na velkou výstavu Ciglerových kreseb. V Arcidiecézním muzeu pak narazí na jeho skleněné intervence do starobylých prostor Přemyslovského paláce.

Přijďte, těšíme se na vás!

Ke stažení

Dnešní otevírací doba

Arcidiecézní muzeum Olomouc 10:00–18:00
Muzeum moderního umění 10:00–18:00
Arcidiecézní muzeum Kroměříž 9:00 - 16:30

Středa | 21. 8. 2019

Dnes je otevřeno


Pokladna otevřená út–ne 10-18 hodin, Rezervace na pokladna@olmuart.cz
telefon: 585 514 241

10 Otevřených výstav

Přihlásit se k odběru novinek

 
© MUZEUM UMĚNÍ OLOMOUC 2016